top of page
  • Eco Auto team

Nissan Energy Solar a elektromobilita


Slnečná energia je v súčasnosti najrýchlejšie sa rozvíjajúcim zdrojom novej energie. Po 50-tych rokoch výskumu, sú fotovoltaické panely účinné tak ako nikdy predtým a môžu mať životnosť až 40 rokov.

Napríklad viac ako 880 000 domácností v Spojenom Kráľovstve má už inštalované fotovoltaické panely a ich výhody obyvatelia pociťujú každodenne, od zníženia nákladov na elektrickú energiu až po zvyšovanie hodnôt nehnuteľností.

Nissan nedávno uviedol svoj nový program „Nissan Energy Solar“ ktorým kombinuje fotovoltaické panely rodinných domov so systémom na ukladanie energie xStorage (vyrobený z recyklovaných batérii Leaf-u) pre vyťaženie čo najviac zo striech domov v Spojenom kráľovstve. Riešenie bolo navrhnuté so zámerom umožniť britským vlastníkom domov redukovať ich účty za energiu, byť nezávislejší od siete a žiť udržateľnejšie.

Slnečná energia + elektrické vozidlá = dokonalá kombinácia

V skratke, slnečná energia + elektrické vozidlá = dokonalá kombinácia. Nissan nie je nováčikom vo využívaní slnečnej energie a spája sa tiež s budovaním elektrickej elektrárne ktorá pomôže posilniť najvýznamnejšiu japonskú výrobnú prevádzku v Európe. Konkrétne to pomôže posilniť výrobu všetkých elektromobilov Nissan Leaf vyprodukovaných u nás. Nissan v Japonsku tiež ponúkol možnosť dodávky domácej slnečnej energie kupcom Leaf-u s inštaláciou zadarmo.

Tradične bola slnečná energia využívaná pre napájanie domácich elektrospotrebičov počas dňa, ale teraz s Nissan Energy Solar môžu majitelia domov vyrábať a v zásobníku energie xStorage ukladať nadbytočnú energiu z ich fotovoltaických panelov počas slnečných dní a využívať ju v noci a počas hmlistých dní a tiež nabíjať svoj Nissan Leaf a e-NV200.

Nissan dodáva: “Tento nový produkt obsahuje aj systém domáceho energetického manažmentu, ktorý používateľom umožní kontrolovať, ako a kedy chcú využívať svoju energiu v reálnom čase, ako aj zefektívniť a udržať celý energetický systém. Systém výrazne znižuje náklady na energiu a uhlíkovú stopu pre majiteľov domov, automatizuje toky energie, cielene využíva špičkové výkony v oblasti slnečnej energie a skladovacie kapacity. Systém je dostupný v troch možných prevedeniach :Value, Efficiency a Design. Zaobstaranie si systému Nissan Energy Solar začína na úrovni 3881 libier (cca 4400 Eur).” Spoločnosť zatiaľ neprezradila kedy a či vôbec bude systém dostupný aj mimo Spojeného Kráľovstva.

Svet sa stáva elektrickým, no zatiaľ ešte stále veľa ľudí na svete nemá prístup k spoľahlivému zdroju elektrickej energie. Projekty ako tie, ktoré spoločnosť Nissan oznámila, majú potenciál skutočne zmeniť životy ľudí a pomôcť vybudovať čistejšiu, bezpečnejšiu a spravodlivejšiu budúcnosť pre každého.

zdroj: https://www.nissanenergysolar.com/


151 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page