top of page

SVET ELEKTROMOBILITY

Revolúcia v oblasti dopravy

Elektromobilita opäť raz čelí výzve a v súčasnej dobe stojí na rázcestí. Aktuálne dianie vo svete však elektromobilite praje. Automobilky masívne investujú do vývoja elektromobilov a ďalších technológií, ktoré súvisia s týmto alternatívnym pohonom. Ďalšou oblasťou, ktorá napreduje míľovými krokmi je samotný zdroj pohonu a to batérie či nabíjacie stanice pre elektromobily.

Predaj elektromobilov v posledných rokoch zaznamenal prudký rast a možno očakávať, že v budúcnosti sa bude zvyšovať ešte rýchlejšie. Za posledný rok trh s úplne elektrickými vozidlami narástol takmer o 45%. Elektrické vozidlá sú najrýchlejšie rastúcim segmentom v Európe.

Rok 2018 a 2019 je pre elektromobilitu prelomový. Prichádzajú stále nové a nové elektrické vozidlá, rozširujete sa ponuka a ceny elektromobilov pomaličky klesajú a navyše opätovne prichádza aj štátna podpora na nákup elektromobilov, ktoré určite posunie elektromobilitu dopredu. 

Sibrandus Stratingh_elektromobil.jpg
krieger-electric-brougham-1904.jpg
tesla.jpg

V dnešnej dobe už nie je žiadny problém vybrať si z ponuky elektromobilov. Malý či väčší, do mesta či na dlhšie vzdialenosti. Dnes už záleží len na tom čo preferujete a na čo váš elektromobil plánujete využiť.

Teší nás, že záujem o elektromobilitu sa zvyšuje. Sme radi, že aj naša spoločnosť je súčasťou tohto rozvoja a rôznymi vzdelávacími podujatiami môžeme podporovať jej rozvoj.

Nadviazali sme spoluprácu so Strednou priemyselnou školou dopravnou vo Zvolene. Zúčastňujeme sa rôznych podujatí, na ktorých okrem prezentácie samotných produktov, ktoré súvisia s elektromobilitou, sa snažíme vzdelávať a informovať ľudí o výhodách, ale i obmedzeniach, ktoré elektromobilita aktuálne prináša. 

Zaujíma vás svet elektromobility?

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame

autoelettrica1.jpg

ECO AUTO FACEBOOK

1517174_orig.png
20180516_121512.jpg

ECO AUTO INSTAGRAM

250px-Instagram_logo_2016.svg.png
20170707_065139.jpg

ECO AUTO YOUTUBE

Youtube-Transparent.png
ecoauto_autosalon nitra 2018 4.jpg

ECO AUTO BLOG

images.png
bottom of page