top of page

RÝCHLONABÍJACIA STANICA

NIKOLA

Projekt NIKOLA je spoločným dielom pražských odborníkov v oblasti dizajnu, elektrotechniky, telekomunikácií a softvérového inžinierstva. Ich spojením v priebehu relatívne krátkej doby bola vyvinutá prvá rýchlonabíjacia stanica pre elektromobily, ktorá bola kompletne vyrobená v Českej republike a vyplnila dieru na trhu, na ktorom aspoň zatiaľ dominujú drahé zahraničné výrobky.

Nový produkt má poetické meno Nikola. Tento názov vychádza z gréckeho „niké“, čo znamená víťazstvo, avšak cielene nám taktiež asociuje súvislosť so srbským vynálezcom a veľkým propagátorom striedavého prúdu Nikolou Teslou.

Zaujímavosťou je uchopenie otázky dizajnu produktu. S vedomím skutočnosti, že obal predáva, spolupracovali autori projektu na vývoji outdoorové jednotky s poprednou českou dizajnérkou Annou Marešovou, ktorá odviedla perfektnú prácu a predstavila čistý a funkcionalistický dizajn, ktorý bol zbavený akýchkoľvek vzhľadovo odpudivých ovládacích prvkov a displejov, zatiaľ čo vnútorná jednotka obsahujúca všetku elektroniku je skrytá. Inšpiráciou jej bol aj koncept zahraničných Superchargerov. Vďaka nadčasovému vzhľadu tak zaujme vonkajšia jednotka s nabíjacími „pištoľami“ už na prvý pohľad.

Bezkonkurenčný pomer ceny a kvality

Ovládanie a monitoring bolo presunuté na obrazovku chytrých telefónov. Pretože jednoduchosť a spoľahlivosť spolu úzko súvisia, sú odstránením displejov a ovládacích prvkov z vonkajšej jednotky eliminované možné potenciálne zdroje porúch.

Kvalitný hardware Nikoly doplnil prepracovaný software, kde komunikačná báza a celý backend pracujú v cloudu. Control panel v podobe webového portálu je dostupný odkiaľkoľvek, komukoľvek a kdekoľvek. Ovládacou platformou je systém Polyfazer (Charge Point Operator). Vďaka cloudu je zaistená škálovateľnost systému horizontálne i vertikálne a zároveň prebieha nepretržitý monitoring a dostupnosť systémov na 99 % (SLA).

Projekt NIKOLA ponúka obidva bežné silové štandardy pre DC nabíjanie. Klasický CHAdeMO a modernejší CCS Combo. Nabíjacie káble sú integrované do vnútornej jednotky a tvoria s ňou jeden celok. Podľa požiadaviek zákazníka je možné umožniť nabíjanie až dvoch elektromobilov u jedného stojana so súčtovým výkonom až 200 kW!

Rýchlonabíjacia stanica na kľúč

Zriadenie nabíjacej stanice pozostáva najmä z týchto krokov:

- zakúpenie a dodanie nabíjacej stanice podľa vášho výberu a v súlade s technickými možnosťami pripojenia nabíjacej stanice,

- inštalácia nabíjacej stanice, ktorá pozostáva z obhliadky, prípravy projektovej dokumentácie, inštalácie káblov, zapojenia a inštalácie samotnej nabíjacej stanice a jej sprevádzkovanie a otestovanie,

- záručný servis

Inteligentné ovládanie, prevádzka a účtovanie

V prípade záujmu o vypracovanie cenovej ponuky nás neváhajte kontaktovať. Využite najlepšiu ponuku na trhu a dajte prednosť českému produktu, ktorý je kvalitatívne, technicky, prevádzkovo i cenovo výhodnejší oproti iným zahraničným ponukám. Presvedčete sa sami a napíšte nám. 

Budúcnosť v nabíjaní elektromobilov

Stanica disponuje ovládacím softvérom POLYFAZER, ktorý je k dispozícii zdarma k stiahnutiu pre obidve platformy smartfónov APPLE i ANDROID.


Táto aplikácia stanicu úplne ovláda tak, že zákazník môže nabíjať a sledovať priebeh nabíjania bez nutnosti, aby pri stanici ostával. Má však stály prehľad o tom, ako nabíjanie prebieha, koľko času ešte približne ostáva, o účtovanej čiastke, atď. Všetko vidí zároveň zobrazené v prehľadných grafoch na displeji telefónu, či na ďalších takzvaných wearables.

Všetky potrebné informácie sa dozviete na stránke nášho partnera polyfazer.com

nabijacia stanica nikola AC

Polyfazer taktiež zákazníka k nabíjacím staniciam dovedie – zobrazí mu ich prehľadne priamo v navigačnej mape. Majiteľ stanice na webovom portáli môže sledovať, čo sa na jeho staniciach deje a vidí prehľad nabíjania vrátane financií. Na tomto portáli si môže ľubovoľne a zdarma generovať promokupóny, ktoré môže venovať dôležitým zákazníkom, alebo ich v reklame ponúknuť novým. Inštalácia služby je zdarma. Účtuje sa len 0,04 € / 1 kWh.

IMG_2983.JPG

REFERENCIE

Rýchlonabíjacia stanica NIKOLA v Nitre

Inštalácia rýchlonabíjacej stanice Nikola pre elektromobily. Okrem predajných služieb sme pre spoločnosť Quadrant v Nitre zabezpečili aj samotnú inštaláciu a sprevádzkovanie nabíjacej stanice. Stanica má výkon 50 kW a obsahuje všetky nabíjacie štandardy Type 2 Mennenkes, CCS Combo a CHAdeMO. 

bottom of page