top of page
  • Eco Auto team

Nissan Leaf - nabíjanie a dojazd


Nový Nissan Leaf určite už nepatrí len na mestskú komunikáciu, ale hravo s ním zvládnete aj nie jeden vzrušujúci výlet. Vďaka novej a doteraz najvýkonnejšej batérii, rôznym režimom jazdy a so zohľadnením nabíjacích staníc, ktoré sú k dispozícií sa s novým Nissanom Leaf dostanete prakticky už kdekoľvek.

Predĺžený dojazd Nissanu Leaf

Nový Nissan Leaf získal vďaka novej batérií predĺžený dojazd v kombinovanom režime na úrovni 270 km a mestskom režime až 389 km. Tieto hodnoty Nissan Leaf získal a boli vypočítané v súlade s nariaením WLTP. Skutočné hodnoty sa môžu mierne líšiť a to vplyvom rôznych faktorov ako napr. štýl jazdy, jazdný povrch, teplota, váha nákladu atď.

Pri výkone až 110 kW /150 k si cestu určite vychutnáte a a premeníte každú svoju cestu na skutočné dobrodružstvo. Vyberte sa kamkoľvek, kde len chcete.

Vďaka novej veľkokapacitnej batérií si môžete užívať nekonečné vzrušenia z cestovania a to aj vďaka jazdným režimom B a ECO. Budete prekvapený koľko kilometrov zvládnete s novým Nissanom Leaf.

Nissan Leaf bateria

Jeho batéria s kapacitou 40 kWh udrží viac energie, je efektívnejšia a nezaberá žiadne miesto navyše. Záruka na akumulátor je samozrejmosťou. Nissan Leaf ponúka záruku až 8 rokov alebo 160 000 km (podľa toho čo nastane skôr). Už len tak dlhá záruka dáva istotu, že Nissan si je kvalitou svojich akumulátor veľmi istý.

Pri jazdy každý detail rozhoduje pri tom aký celkový dojazd nakoniec dosiahnete na jedno nabitie. Napríklad pri výbere režimu ECO môžete získať až o 10% dlhší dojazd, alebo napríklad ak by ste sa rozhodli radšej mimo diaľnice použiť okresné cesty a užiť si jazdu naplno. Využiť môžete napr. aj režim B, ktorý ešte agresívnejšie používa rekuperačné brzdenie, ktoré nabíja batériu bez toho, aby to uberalo z výkonu.

Nabíjanie Nissanu Leaf

Využite napríklad nižšiu tarifu počas noci a nabite si vášho Leafa počas noci a ráno bude pripravený na cestu. Nestačí vám dojazd do cieľovej destinácie. To už dneska nie je žiadny problém a pri ceste do cieľovej destinácie môžete využiť nespočetné množstvo

nabíjačiek. Jediné čo musíte urobiť je správne si dobíjanie naplánovať. Využiť môžete buď sieť rýchlonabíjacích alebo pomalonabíjacích staníc.

Napríklad na rýchlonabíjacej stanici Nikola, zvládnete dobitie vášho Nissanu Leaf za cca. 25 minút na 80% kapacity vašej batérie. Prečo na 80%? Po dosiahnutí 80% nabitia Nissan Leaf automaticky spomalí nabíjanie, aby tým chránil akumulátor pred prípadným poškodením. Čo sa týka domáceho nabíjania tak tam máte niekoľko možností. Nissan Leaf dokážete nabiť aj z bežnej zásuvky, toto nabíjanie je však najdlhšie a svoj Nissan Leaf dokážete na 100% nabiť za cca. 21 hodín. Preto existujú riešenia, ktoré tento čas dokážu skrátiť a napríklad s wallboxom o výkone 6,6 kW tento čas skrátite na 7 a pol hodiny, čo je už úplne dostatočné a počas noci v pohode nabijete svojho Leafa a môžete vyraziť na cestu. V tomto prípade závisí len od vašich možností aké máte v prípade inštalácií wallboxu. Pokrytie nabíjacími stanicami nájdete na internete alebo priamo aj vo svojom Leafe v rámci prehľadnej aplikácie. Stačí zobraziť mapu a Nissan Leaf vám ukáže ako sa dostať k najbližšej nabíjacej stanici.

S mobilnou aplikáciou NissanConnect EV budete prehľad o všetkom potrebnom čo sa týka nabíjania vášho Nissanu Leaf. V aplikácii máte všetky potrebné informácie na to, aby ste s Leafom boli neústále v pohybe.

Môžete si skontrolovať dojazd, či stav nabitia batérie. Môžete si napríklad nastaviť pre vás ideálnu teplotu v elektromobile ešte pred tým, ako do neho nastúpite. Môžete si nastaviť časovač nabíjania mimo špičky a tým ušetriť.

Dúfam, že tento článok vám obohatil a obavy, ktoré u vás možno stále sú v oblasti nabíjania a dojazdu, sa nám podarilo definitívne odstrániť.

Neváhajte a rezervujte si jazdu na Nissane Leaf a sami sa presvedčte o čaru jazdenia s elektormobilom.

zdroj: nissan

290 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page