top of page
  • Eco Auto team

Oprava softvéru pre Nissan Leaf 2016-17 môže zlepšiť rozsah akumulátora


Už v minulosti sme vám priniesli informáciu o menšej skupine elektromobilov Nissan Leaf vyrobených v rokoch 2016 - 2017, ktoré boli vybavené väčšou kapacitou batérie 30kWh a u ktorej dochádzalo k abnormálnej degradácii batérie.

Nissan Leaf

V rámci štúdie sa zistilo, že takmer 4 z piatich 30kWh-ových akumulátorov stratili kapacitu batérie tri krát rýchlejšie ako staršie akumulátory 24kWh, ktoré boli podrobené výskumu. Tento týždeň vydala spoločnosť Nissan správu o tom, že vydala aktualizáciu softvéru pre regulátory batérie, aby pomohla zabrániť strate napájania. Podľa tejto správy, softvérová oprava rieši známy problém o tom, že regulátor nesprávne vypočíta dostupný rozsah a nabíjanie batérie. S počiatku sa predpokladalo, že za zníženou kapacitou je to, že Nissan Leaf má chladenie akumulátora vzduchom a nie kvapalné chladenie. To sa však nepotvrdilo.

U majiteľov elektromobilov, ktoré touto chybou trpeli pristúpila spoločnosť k výmene batérií, čo potvrdzuje dobrý prozákaznícky prístup značky Nissan k zákazníkovi.

Spoločnosť Nissan v tomto roku začala predávať v Japonsku aj repasované batérie pre staršie modely Nissanu Leaf. Repasované batérie sa predávajú približne za 2800 dolárov, čo je v podstate nižšiei ako náklady na nové náhradné batérie.

zdroj: greencarreports.com

146 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page