• Eco Auto team

Dotácia na nákup elektromobil - finálne znenie výzvy MH SR


Finálna podoba výzvy bola definitívne zverejnená MH SR, ktoré všetky detaily výzvy zverejnilo na svojom webe. Aktuálna výzva sa týka iba elektromobilov a plug-in hybridov.

Výška dotácie bola pevne stanovená. U elektromobilov je to suma 8 000 € a u plug-in hybridov je tá dotácia nižšia a to 5 000 €. Oproti predchádzajúcej výzve si polepšili len elektromobily, nakoľko prvá výzva pre elektromobily bola v max. výške len 5 000 €. Limit, ktorý bol stanovený na 25% z hodnoty auta bol z výzvy definitívne vypustený.

Dotácia 8 000 € pre elektromobily

Celková dotácia, ktorá bola vyčlenená je opäť na úrovni 5 miliónov € a výzva bude k dispozícii až do vyčerpania rozpočtu.

Treba si dať pozor na maximálny limit nadobúdacej ceny vozidla, nakoľko tento bol stanovený na 50 000 € s DPH.

Výzva bude oficiálne spustená od 17 decembra 2019, online registrácia však prebehne už o niečo skôr a to od 11. decembra 2019, takže nemusíte čakať až na 17.12. ale registrovať sa už o niečo skôr.

Registráciu môžete uskutočniť webe www.chcemelektromobil.sk. Na stráne sa dočítate aj ďalšie detailné informácie k výzve.

Novinkou vo výzve je aj zakomponovanie vášho zdôvodnenia do výzvy a taktiež nálepka, ktorú obdržíte pokiaľ vaša registrácia bude úspešná. Nálepka musí byť umiestnená na vonkajšom viditeľnom mieste vozidla.

Dotáciu je možné žiadať aj na vozidlá, ktoré nemajú na Slovensku oficiálne zastúpenie ako napríklad značka Tesla. Podmienkou je, že vozidlo musí byť nové bez predchádzajúcej registrácie.

Pre bezproblémovú objednávku vozidiel značky Tesla teda bude potrebné počkať na oficiálne spustenie konfigurátora v našom regióne. Termín jeho spustenia zatiaľ nie je známy; práve spustenie dotácii by však tento proces mohlo urýchliť.

Kompletné znenie výzvy nájdete na tomto LINKU.

#dotacianaelektromobily #elektromobil #podporaelektromobility #dotacia #štatnadotacia #podporapredajaelektromobilov

35 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kvalita

vždy na prvom mieste! Preto v našom showroome dbáme na to, aby ponúkané produkty boli v najlepšej kvalite.

Služby

sú prioritou!

Mať spokojných zákazníkov je pre nás prvoradé.

Dôvera

je nevyhnutná! Predajom našich produktov to nekončí, ale naopak začína a preto je budovanie dôvery pre nás dôležité.

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Kúpou našich produktov podporíte rozvoj elektromobily na Slovensku, ktorej sa aktívne venujeme.

© 2017 by Eco Auto / www.ecoauto.sk