Nissan Leaf 2.Zero - momentálne najpredávanejší elektromobil v EÚ

March 26, 2018

Nová generácia Nissan Leaf  predstavená v minulom roku neobsahovala všetky nové očakávania, ale udržala si relatívne nízku cenu.

Najmä nižšia cena urobila z tohto modelu momentálne najpredávanejší elektromobil v Európe, aspoň s takouto informáciou prišiel Nissan.

Spoločnosť Nissan uviedla:

 

"Len pár mesiacov od oficiálneho predaja nového Nissanu Leaf, spoločnosť Nissan potvrdila, že za najnovší model získala viac ako 20 000 objednávok v celej Európe. To je skoro jeden predaný Leaf každých 12 minút, čo z neho robí najrýchlejšie sa predávané elektrické vozidlo v Európe."

Nissan Leaf 2.Zero sa ako jeden z prvých elektromobilov podrobil aj meraniu podľa nového štandardu WLTP (Worldwide Harmonized Light Test Vehicle Testing), ktorý by mal postupne nahradiť menej presný štandard NEDC, ktorým sa meria napríklad dojazd elektromobilu na jedno nabitie.

 

Nissanu Leaf cez nový štandard WLTP namerali dojazd na úrovni 270 km v kombinovanom cykle a 415 km v mestských podmienkach. Tieto kilometre zvládne Nissan Leaf na jedno nabitie. 

 

zdroj: electrek.co

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Nejlepší příspěvky

5 elektromobilov, ktoré si môžete zakúpiť u nás

October 2, 2017

1/1
Please reload

Nejnovější příspěvky