Oprava softvéru pre Nissan Leaf 2016-17 môže zlepšiť rozsah akumulátora

June 18, 2018

Už v minulosti sme vám priniesli informáciu o menšej skupine elektromobilov Nissan Leaf vyrobených v rokoch 2016 - 2017, ktoré boli vybavené väčšou kapacitou batérie 30kWh a u ktorej dochádzalo k abnormálnej degradácii batérie.

V rámci štúdie sa zistilo, že takmer 4 z piatich 30kWh-ových akumulátorov stratili kapacitu batérie tri krát rýchlejšie ako staršie akumulátory 24kWh, ktoré boli podrobené výskumu. Tento týždeň vydala spoločnosť Nissan správu o tom, že vydala aktualizáciu softvéru pre regulátory batérie, aby pomohla zabrániť strate napájania. Podľa tejto správy, softvérová oprava rieši známy problém o tom, že regulátor nesprávne vypočíta dostupný rozsah a nabíjanie batérie. S počiatku sa predpokladalo, že za zníženou kapacitou je to, že Nissan Leaf má chladenie akumulátora vzduchom a nie kvapalné chladenie. To sa však nepotvrdilo.

 

U majiteľov elektromobilov, ktoré touto chybou trpeli pristúpila spoločnosť k výmene batérií, čo potvrdzuje dobrý prozákaznícky prístup značky Nissan k zákazníkovi.

 

Spoločnosť Nissan v tomto roku začala predávať v Japonsku aj repasované batérie pre staršie modely Nissanu Leaf. Repasované batérie sa predávajú približne za 2800 dolárov, čo je v podstate nižšiei ako náklady na nové náhradné batérie.

 

zdroj: greencarreports.com 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Nejlepší příspěvky

5 elektromobilov, ktoré si môžete zakúpiť u nás

October 2, 2017

1/1
Please reload

Nejnovější příspěvky