top of page
  • Eco Auto team

Aplikácia Polyfazer a nabíjacie stanice


Na našom blogu sme Vám priniesli už niekoľko článkov o elektromobiloch, či nabíjacích staniciach. V nasledujúcom článku Vám prinášame najdôležitejšie informácie, ktoré súvisia so softvérom, ktorý zabezpečuje administratívu a proces nie len nabíjania ale i správy celej nabíjacej stanice.

SW bol vyvinutý v Čechách a jeho vývoj bol veľmi náročný, nakoľko bolo nutné k tejto problematike pristupovať viac profesionálne a taktiež celoeurópsky. Bolo nutné vyprofilovať SW tak, aby boli pokryté všetky možnosti nabíjania s cieľom zbaviť sa polovičných riešení, ktoré v svojej podstate nič neriešia. Myslíme si, že sa to spoločnosti QMX určite podarilo, veď posúďte sami.

Na schéme je v celku načrtnutá hlavná "myšlienková mapa". Vývojári aplikácie Polyfazer ako prví preniesli ovládanie nabíjacích staníc na obrazovky smartfónov. Dali možnosť užívateľom možnosť platiť len za spotrebovanú energiu a to až po ukončení nabíjania.

Ovládanie nabíjacích staníc cez mobilnú aplikáciu

Jednoduchým stiahnutím aplikácie a pomocou následnej registrácii získate okamžitý prístup k nabíjacím staniciam vo svojom okolí. Proces registrácie je rýchly a bez nutnosti vkladania podrobných informácií. Stačí email a heslo a to všetko v mobilnej aplikácii.

Nabíjacie stanice

Najdôležitejšiu vecou je vybrať si nabíjaciu stanicu pomocou, ktorej chcete nabíjať svoj elektromobil. Vhodnú nabíjaciu stanicu vyberiete priamo v aplikácii. Každá nabíjacia stanica disponuje informáciami o typoch zásuviek, takže vždy si máte možnosť overiť, či daná nabíjacia stanica podporuje Váš elektromobil. Taktiež máte možnosť využiť navigáciu v aplikácii, ktorá Vás privedie priamo k vybranej nabíjacej stanici.

Stanica môže byť vybavená aj Wi-Fi hotspotom, ktorý umožní pripojiť sa k nabíjacej stanici v prípade ak na mieste je slabý GSM signál.

V neposlednom rade máte možnosť si vybrať nabíjaciu stanicu aj podľa ceny, nakoľko pri každej stanici je k dispozícii informácia koľko zaplatíte za 1kWh.

Zahájenie nabíjania

Voľbou stanice v zozname, naskenovaním QR kódu, či načítaním NFC štítku sa v aplikácii objaví ovládacia obrazovka. Vyberiete konkrétny stojan a zásuvku, ku ktorej pripojíte Váš elektromobil a začnete nabíjať svoj elektromobil.

Počas nabíjania máte neustále k dispozícii informácie o nabíjaní - množstvo dobitej energie, cenu, časový priebeh nabíjania.

Možnosti platby

1. Platobná karta - platba kartou bude prevedená automaticky po ukončení dobíjania

2. Premium SMS - v aplikácii zvolíte výšku kreditu v kontexte potrebného množstva energie a odošlete správu. Zakúpený kredit bude automaticky pripísaný k vášmu účtu vo forme zľavového kupónu.

K dispozícii v aplikácii je história transakcií. Máte možnosť stiahnuť si i faktúru. Údaje na faktúre o odberateľovi závisia však na detaile informácií o užívateľovi.

Majitelia staníc majú možnosť pomocou aplikácie svojim potenciálnym zákazníkom ponúknuť aj promo kupóny na odobranú energiu.

Možnosti pre majiteľov nabíjacích staníc

Majitelia nabíjacích staníc majú možnosť pripojiť sa do globálneho systému. Využiť služby a prepracovaný softvér Polyfazer a ovládať svoju sieť nabíjacích staníc prostredníctvom jednotného systému. Žiadna zložitá implementácia.

SW bol otestovaní na väčšine dostupných staníc ako Keba, Ensto, ABB, Micos, VoltDrive, Eluminocity a taktiež aj na nami ponúkanej nabíjacej stanici NIKOLA.


199 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page