top of page
  • Eco Auto team

S Nissanom Leaf už nemusíte byť po tme počas výpadku elektrickej energie


Často sa stáva všade vo svete, že po silnej víchrici ostanú tisíce až stotisíce obyvateľov bez elektrického prúdu a na jeho opätovnú dodávku musia čakať niekoľko dní.

Ilustračný obrázok

Tí, ktorí sa rozhodnú pre kúpu nového Nissana Leaf, však bez elektrickej energii nemusia ostať ani po výpadku verejnej elektrickej sieti.

Azda najzaujímavejšou súčasťou nového Leafu je možnosť využiť jeho batérie ako mobilné zariadenie na ukladanie energie. Systém funguje tak, že umožňuje majiteľom elektromobilov Nissan pripojiť sa do domácej elektrickej siete a nahradiť výpadok verejnej energetickej siete. Elektromobil Nissan Leaf sa stáva pre domácnosti alternatívnym záložným energetickým zdrojom.

Nissan Leaf

Technológia vozidiel v sieti (Vehicle2Grid – V2G) dovoľuje obojsmerné dodávky energie a umožňuje plne integrovať elektromobily do elektrickej siete.

V limitovanej edícii si už takýto elektromobil môžte u nás objednať a od budúceho roka sa výpadkov elektrickej energie po víchrici alebo pri odstávkach kvôli údržbe verejnej elektrickej sieti už nemusíte báť.

19 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page